יום ראשון, 12 במרץ 2023

כתב אישום כנגד ארבעה אסירים בגין אירוע ירי לעבר רכב של בכיר בשב"ס

 פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד רונן ירמיהו (34) מדימונה, דוד יוסף (28) מרמת גן, אחמד דין (26) מיהוד-מונוסון ורן יחזקאל (25) מאור יהודה בגין אירוע ירי לעבר רכב של בכיר בשירות בתי הסוהר בחודש נובמבר. מכתב האישום שהגיש עו"ד צחי הבדלי עולה כי הנאשמים ירמיהו ויוסף קשרו קשר לסחוט בכוח את הבכיר ומשרתי שב"ס נוספים, במטרה לשפר את תנאי כליאתם. בהמשך לכך, צירפו לקשר את דין ושידלו אותו להגיע לחניון הבניין שבו מתגורר הבכיר ולירות לעבר רכבו. דין עשה כן שעה שהבכיר לא היה בביתו וגרם נזק לרכב. בהמשך לכך ובהזדמנויות שונות, איימו ירמיהו ויחזקאל על הבכיר כי יפגעו בבני משפחתו.

בבקשת המעצר ציין עו"ד הבדלי כי "המשיבים הרהיבו עוז ורקמו תכנית עבריינית שמטרה לסחוט בכוח את א.א. וסוהרי שירות בתי הסוהר, כדי להניע אותם לשפר את תנאי מעצרם בכלא, והעובדה שלשם מימושה שידלו את משיב 3 לבצע ירי על רכבו של ... מעידה כאלף עדים על מי שאינם בוחלים באמצעים למימוש מטרתם".

כתב האישום מייחס לירמיהו, יוסף ודין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה בכוח. לירמיהו ויוסף מיוחסות בנוסף עבירות של שידול לירי בנשק חם באזור מגורים. לדין מיוחסת בנוסף עבירות של ירי בנשק חם באזור מגורים ונשיאת נשק שלא כדין. לירמיהו מיוחסת בנוסף עבירה של סחיטה באיומים וליחזקאל מיוחסת עבירה של איומים.

לתשומת לבכם, חל איסור פרסום על כל פרט העלול לזהות את המתלונן, לרבות שמו, מקום מגוריו ותפקידו. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה